اعضای هئیت مدیره سندیکای آلومینیوم ایران از شرکت های آلومینیوم ایران ، آلومرول نوین ، آلومینیوم پردیس ،  نورد آلومینیوم ، آلومینات بازدید بعمل آوردند.

در این بازدید که در روز چهارشنبه مورخ 97/11/03 صورت گرفت اعضای هئیت مدیره از خط جدید ریخت بیلت شرکت آلومرول نوین که در خیرآباد اراک با فناوریهای نوین و به روش ایراسلیپ شروع به تولید نموده،بازدید نمودند. 

طبق توضیحات مبسوط مدیریت مجموعه جناب آقای محسن محمدی در فاز اول طرح جدید این شرکت با ظرفیت تولید 50،000 تن و با بهره گیری از 2 کوره 30،000 تن و 50،000 تن تولید بیلت به روش ایراسلیپ را آغاز نموده است که از نظر کیفی در سطح بسیار مطلوب قرار دارد.

همچنین در ادامه برنامه های توسعه شرکت از راه اندازی 2 کوره 30 و 50 هزار تنی جدید در مجاورت خط جدید و همچنین اقدام به خرید تجهیزات بروز آنودایزینگ به ظرفیت 66000 تن در سال خبر داد که نوید بخش افق روشن این صنعت در صادرات مصنوعات آلومینیوم است.

در ادامه اعضای هئیت مدیره از شرکت آلومینیوم پردیس بازدید بعمل آوردند.شرکت آلومینیوم پردیس از شرکتهای زیر مجموعه گروه تولیدی آلومرول نوین که در حال حاضر علاوه بر ریخت بیلت مورد نیاز خود،در تولید بالغ بر 800تن تیغه آلومینیوم و مقاطع آلومینیوم مشغول به فعالیت است. 

  

در بازدید هئیت مدیره سندیکا از گروه کارخانجات نورد آلومینیوم اراک اعضای هئیت مدیره از خطوط تولیدی این شرکت و روند تولید بازدید بعمل آوردند.شرکت نورد علاوه بر تولید ورقهای آلومینیوم به روش نرم گرم ،در زمینه تولیدات ورقهای  شده و همچنین ورقهای کامپوزیت (ACP) فعالیت دارد. 

        

پس از بازدید از مجموعه های آلومرول نوین، پردیس و نورد آلومینیوم، آقای محمدی در بیان فعالیت های شرکتهای تحت پوشش اظهار داشتند که اکنون 8 شرکت تحت پوشش مدیریت ایشان با ظرفیت 9000 تن در سال مشغول به فعالیت هستند و علیرغم ناملایمات اقتصادی،سعی مدیریت و مجموعه در جهت ارتقاء کمی و کیفی محصولات و در جهت ایجاد ارزش افزوده بیشتر با نگاه صادرات مصنوعات آلومینیوم می باشد.


بازدید اعضای هئیت مدیره سندیکا از شرکت آلومینیوم ایران

اعضای هئیت مدیره سندیکای آلومینیوم ایران در ادامه بازدید های خود از صنایع آلومینیوم در روز چهارشنبه مورخه 97/11/03 بازدیدی از شرکت آلومینیوم ایران بعمل آوردند.در جلسه ای که به منظور بررسی مسائل صنعت آلومینیوم ایران در دفتر جناب آقای مهندس مجیدی مدیریت شرکت آلومینیوم ایران برگزار شد . جناب مجیدی مشکلات شرکت در تامین ارز مورد نیاز برای خرید پودر آلومینا، موضوعات حمل و همچنین مسائل و مشکلات عرضه در بورس کالا را مطرح نمودند.

در این جلسه اعضای هئیت مدیره سندیکا نیز ضمن بیان مشکلات اکثر صنایع پایین دستی از عدم امکان تامین مواد اولیه مورد نیاز خود از طریق بورس و همچنین بالا بودن قیمت مواد اولیه که منجر به کاهش سطح صادرات و از دست رفتن قابلیتهای صادراتی و بسیاری از بازارهای داخل را مطرح و خواستار بازنگری در فرمول قیمت گذاری گردیدند. همچنین عدم عرضه بیلت بعنوان بخش قابل توجهی از تقاضا در جلسه طرح و تقاضا گردید تا به موازات عرضه شمش،عرضه بیلت برای پاسخگویی نیاز صنایع اکستروژن عرضه نمایند.


همچنین در این جلسه مطرح شد تا عرضه آلومینیوم در بورس همچون سایر فلزات ساماندهی و روزهای عرضه مشخص گردد تا شرکت های خریدار بتوانند برنامه ریزی لازم در جهت تامین نقدینگی خرید را آنی نموده و برنامه ریزی تولید را براساس روزهای عرضه ساماندهی نمایند. در ادامه از خط جدید بیلت ریزی ایرالکو بازدید بعمل آمد که طبق اذعان مدیران شرکت آماده بهره برداری و تولید است، اما به دلیل عدم توجیه تولید و نبود تقاضای لازم فعلا تولید در این مجموعه آغاز نگردیده است.


انتظار می رود تا با توجه به سطح نیاز بازار داخل به بیلت با کیفیت مطلوب، تولید این واحد هرچه سریعتر در دستور کار مدیران شرکت قرار گیرد.

    بازدید اعضای هئیت مدیره سندیکا آلومینیوم از شرکت آلومینات

اعضای هئیت مدیره سندیکای آلومینیوم در روز چهارشنبه مورخ 97/11/03 در ادامه، از شرکت آلومینات بازدید به عمل آوردند.شرکت آلومنیات از شرکتهای دانش بنیان در صنعت آلومینیوم می باشد که دستاوردهای ستودنی در تولید آلیاژهای کارندیر آلومینیوم و قطعات آلیاژی نموده است و همچنین تلاش وافر مدیریت و پرسنل این مجموعه در بومی سازی و انتقال دانش فنی در کنار بهره گیری از تجهیزات و متدهای روز دنیا از افتخارات این مجموعه است.

در این بازدید یکی از اهم مشکلات پیش روی این مجموعه تامین مواد اولیه مورد نیاز است و همچنین مسائل مربوط به مالیات و تامین اجتماعی عنوان گردید.