شرکت نالکو و شرکت معدنی ایران برای ایجاد کارخانه ذوب آلومینیوم در ایران تفاهم نامه امضا کردند.
برای بررسی مشترک احتمال راه اندازی کارخانه ذوب آلومینیوم در ایران ممکن است نیاز به سرمایه گذاری در منطقه 10،000 کرور روپیه داشته باشد.
KOLKATA: شرکت های بزرگ دولتی ، شرکت ملی آلومینیوم محدود (نالکو) و سازمان نوسازی و توسعه صنایع معادن و معادن ایران (IMIDRO) تفاهم نامه ای را برای تفاهم مشترک امضا کرده اند تا به طور مشترک امکان تنظیم کارخانه ذوب آلومینیوم در ایران را کشف کنند.  امضای تفاهم نامه مشترک همزمان با سفر نخست وزیر نارندرا مودی به ایران است.
قرار است نیروگاه مستقر در ذوب آهن ، بخشی از یک شرکت آلومینیوم با سرمایه گذاری مشترک باشد که توسط نالکو در آن کشور تأسیس می شود.  این کار از تهیه آلومینا از پالایشگاه نالکو در هند استفاده می کند.  وزارت تفاهم نامه همچنین برای تولید آلومینیوم از آلومینا که توسط نالکو تهیه شده است ترتیب ترتیب عوارض با کارخانه های ذغال سنگ موجود در ایران را نیز پیش بینی کرده است و همچنین پیشنهاد می کند که به مشاغل دیگر نیز توجه شود.

Tapan Kumar Chand رئیس Nalco گفت: "ما مشتاقانه منتظر استفاده از انرژی مبتنی بر بنزین کم هزینه موجود در ایران برای تبدیل آلومینای اضافی آن ، هم اکنون به بازارهای بین المللی صادر می شویم تا علاوه بر این ، ارزش خود را به دست بیاوریم و زنجیره ارزش را بالا ببریم."  .
بیانیه صادر شده توسط نالکو می گوید ، تفاهم نامه تفاهم نامه بین چاند و نایب رئیس ، هیئت برنامه ریزی ایران ، دوشنبه در تهران و با حضور نخست وزیر مودی و رئیس جمهور ایران امضا شد.  در حالی که در بیانیه رسمی میزان سرمایه گذاری مورد نظر دو طرف ذکر نشده است ، منابع صنعت می گویند که ممکن است نیاز به سرمایه گذاری در منطقه 10 هزار کره‌ای داشته باشد.  اتفاقاً ، نالکو پس از برداشته شدن تحریم ها علیه ایران در اوایل سال جاری ، این پروژه را احیا کرد.
وزارت تفاهم نامه پیش بینی ایجاد کارگروه مشترک متشکل از کارشناسان NALCO و IMIDRO را برای تهیه جزئیات این پروژه انجام داده است.  این تیم شامل پروژه های ارشد ، بهره برداری و بازاریابی Nalco ، مدیران وزارت صنایع ، دولت ایران و مدیران ارشد شرکت آلومینیوم ایران (IRALCO) برای نهایی کردن برنامه های نیروگاه پیشنهادی ذوب آهن و بنزین در چابهار رایگان است.  منطقه تجارت ، ایران.  براساس این گزارش ، الگوی مالکیت ، تأمین اعتبار پروژه ، تأمین طولانی مدت گاز و جنبه های دیگر پروژه تصمیم گیری خواهد شد.  نالکو که قصد دارد به عنوان یک بازیکن جهانی در بخش فلزات و انرژی ظاهر شود ، تولید 68.25 تن دریاچه بوکسیت و 21.50 لک آلومینا را هدف قرار داده است ، در سال 2016 به ترتیب 7.1 و 9.2 درصد افزایش نسبت به گذشته داشته است.
پیش از این ، T K Chand به عنوان بخشی از هیئت تجاری هند به سرپرستی Dharmendra Pradhan ، وزیر اتحادیه نفت و گاز طبیعی به ایران سفر کرده بود.  در طول این بازدید ، با معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت ، دولت ایران ، رئیس ایمیدرو و مقامات ارشد دولت ایران و سایر شرکت های آلومینیوم گفتگو کرد